DuyurularRSS 

Software Quest 10 Nisan 2007 Salı

Sonunda aylardır çalıştığımız Software Quest'i başlattık.

http://www.softwarequest.org/

Software Quest Nedir?


Software Quest Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Kulübü tarafından Türkiye genelindeki lise ve üniversite öğrencilerini bilgisayar bilimlerine teşvik etmek, ülkemizin problemlere hızlı, doğru ve eksiksiz çözümler bulan mühendisler kazanmasına yardımcı olmak amacıyla Türkiye çapında geleneksel olarak düzenlenen bir yazılım yarışmasıdır. Geleneksel Software Quest yarışmaları 1994 yılından bu yana, bilişim dünyasına meraklı öğrencileri, akademik, idari personel ve iş dünyasından davetliler ile bir araya getiriyor. Bu sene Sentim Bilişim'in ana sponsorluğunda; "Sentim Software Quest 2007" adıyla düzenlenen yarışmamız "Software Quest" adını yazılım dünyasının vazgeçilmez yarışmalarından biri haline getirerek bu geleneği devam ettirecektir.

Yarışmaya Nasıl Katılabiliriz?


Yarışmaya konu sınırlaması olmaksızın fakat ayrı kategorilerde değerlendirilecek projelerle tek yada maksimum 4 kişilik gruplar halinde katılınabilir. Tüm yarışmacılar, Türkiye'de tam zamanlı öğrenci olmak zorundadır ( orta öğretim / ön lisans/ lisans/yüksek lisans). Yarışmaya katılacak olan ortaöğretim öğrencileri, danışman öğretmenleriyle birlikte yarışmaya katılmak zorundadır. Yarışmaya katılan projeler 4 ayrı kategoride değerlendirilecek ve bu dört kategorinin birinci, ikinci ve üçüncüleri ödüllendirilecek ve her kategoride jürinin belirleyeceği bir proje mansiyon ödülü alacak.


Akşam Yemeği 07 Şubat 2007 Çarşamba

10 Şubat Cumartesi günü, Gölbaşı Gazi Üniversitesi Sosyal Tesislerinde, akşam yemeği düzenliyoruz. Saat 19.30'da başlayacak yemeğe ulaşım okuldan servislerle sağlanacak, servisler 18.30'da yurtlar durağından kalkacak, servislerden bir tanesi Doğu Kampüse uğrayacak. Yemek dönüşü yine servisler Tunus (Dikmen Kavşağı) durağına, Sıhhiye durağına ve Okula dönüşü sağlayacak.

Canlı müzik eşiğinde, arkadaşlarınızla beraber güzel zaman geçirmek istiyorsanız, B binasının girişindeki standımıza uğrayıp davetiyenizi alabilirsiniz.


SoftwareQuest için geri sayım başladı! 29 Ocak 2007 Pazartesi

Her yıl geleneksel olarak yapığımız, Türkiye çapındaki yarışmamız SoftwareQuest'in bu yılki çalışmalarına başladık.

Belirlenen proje son teslim tarihi : 10 Nisan 2007
Finalistlerin açıklanması : 30 Nisan 2007
Fİnaller : 5-6 Mayıs 2007


BUCC Haftalık Toplantılar 29 Ocak 2007 Pazartesi

İkinci dönem için haftalık toplantı günlerimiz belirlendi. İlk dönem olduğu gibi her hafta Perşembe akşamı 17.40 Konsey Binası Z24 salonda toplanılacaktır.

Sayfa : 1 2 3 4 5 6

XII. INET-TR

'Türkiye'de İnternet' Konferansı
"Türkiye'de İnternet" Konferansı, 8-10 Kasım - Bilkent Üniversitesi!
Detaylı Program

Bilkent'te Bilgisayar

Anket

Hangi konuda Workshop verelim?


 
 

Hangi Konuda seminer verelim?


 
 

ForumRSS